V koncert finałowy

Szanowni Państwo, wielbiciele najlepszych wykonań muzyki poważnej!

Serdecznie zapraszamy na:
V koncert finałowy
pod tytułem

VOX DEI VOX POLULI

w ramach
VIII Międzynarodowego Festiwalu
Muzyki Organowej i Kameralnej
Rożyńsk Wielki 2016
wystąpią:
Markus Miesenberger - tenor (Linz / Austria)
Peter Waldner - organy (Innsbruck / Austria) DEBIUT W POLSCE!!!
niedziela, 18 września, godz. 11:30
Kościoł parafialny pod wezwaniem św. Szczepana, Rożyńsk Wielki (koło Ełku)
Podczas kolejnego, ostatniego w tym sezonie koncertu festiwalowego, kolejni artyści z rejonu Alp. Jeden z nich, wybitny organista austriacki Peter Waldner, profesor Landeskonservatorium w Innsbrucku, specjalista od starych instrumentów i kolekcjoner, wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Dlatego jesteśmy szczególnie dumni, że będzie to w Rożyńsku. Przypomnijmy, iż w tym sezonie swój polski debiut, który odbył się właśnie w ramach festiwalu w Rożyńsku Wielkim mają za sobą  dwaj światowej sławy muzycy: Węgier - Robert Kovacs i Wenezuelczyk - Jonathan Bolivar.

Tenor Markus Miesenberger, którego usłyszymy w duecie z Peterem Waldnerem jest w Polsce po raz trzeci. Wcześniej gościł w Pałacu w Wilanowie oraz w w sali koncertowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncerty na całym świecie śpiewak jest szczególnie znany w kręgach wykonawstwa historycznego, występując w ramach renomowanych festiwali takich jak holenderski Festival Oude Muziek Utrecht czy belgijski Musica Antiqua Festival Brügge. Jest również częstym gościem Sirene Operntheater w Wiedniu, wykonując tam muzykę zupełnie współczesną!

Obaj artyści z umiłowaniem wykonują repertuar od średniowiecza po współczesność. Taki będzie też program wrześniowego koncertu w Rożyńsku. Ukłonem i przywitaniem z Polską będą renesansowe fragmenty Tabulatury Jana z Lublina na organy solo. Z kolei tenor zaprezentuje się w muzyce włoskiej (Monteverdi) i niemieckiej. Nie zabraknie kompozycji Bacha, Haendla, a na organy solo zabrzmi też muzyka francuska (m. in. Franck).

Ciekawym akcentem będzie wykonanie kompozycji XX wiecznych kompozytorów: austriackiego twórcy Augustinusa Kropfreitera (niemal w 80.lecie urodzin, które przypadają 23 wrzesnia) i Amerykanina Ralpha V. Williamsa.

Zapowiada się niezwykle zróżnicowany i atrakcyjny dla każdego koncert, którego program jest w stanie zadowolić najwybredniejsze nawet gusta!

Poprawiony (piątek, 07 października 2016 20:06)